חימום תת רצפתיחימום תת ריצפתי היא שיטת חימום הפועלת על חימום מים, שיטה זו הינה שיטה חדשנית ויחודית המבוססת על שימוש במקור אנרגיה, בעזרת אנרגיה זו המים מסתובבים במעגלים ומתחממים.  

החום המופק מסיבוב המים עובר אל חלל החדר, ולאחר מכן המים עוברים תהליכי חימום באופן מחזורי, כך שבחדר נוצרת סביבת מחייה נעימה וחמימה.

התועלת במערכת חימום תת רצפתי

כיום השימוש במערכות חימום תת רצפתיות הן המקור המשתלם, היעיל והזול ביותר.

לא מזמן מקור החימום הכמעט בלעדי היה הרדיאטור הביתי, שעשוי מיציקת אלומיניום.

אך כיום לקהל היעד ברוב הבתים הפרטיים החדשים יש עדיפות לא להמשיך בהתקנת ההסקות המרכזיות, אף על פי שעדיין ניתן למצוא בתים המשתמשים ברדיאטור הקלאסי ולא במערכת החימום הריצפתי. לרב הסיבה לכך היא בעקבות הרגל או חוסר ידע.

 למעשה מערכת החימום התת ריצפתי היא מעיין רדיאטור גדול המתפרס על שיטחו של כל הבית. בעזרת מערכת זו ניתן לחמם שטח גדול יותר במהירות גדולה יותר מאשר בשימוש ברדיאטור הקלאסי .

זהו ללא ספק הפיתרון האופטימאלי לכלל האוכלוסייה המודרנית הבונים בתים והמשפצים ואלו הרוצים לשפר את אופן מחייתם.

יתרונות המערכת

סוג זה של חימום ריצפתי הינה סוג המתפתח וגדל בקצב מהיר במהלך השנים האחרונות והוא תורם רבות למשק הבית והוא בעל יתרונות רבים , ראשית הכל נעשה מתחת לרצפות , ללא גזילת מקום ושטח ואין עצם חימום הנראה לעין וזהו חיסכון רב במקום ובחלל הבית. יתרון נוסף הוא אחידותו של החום בשטח המבנה  וזאת מכיוון שצינורות המים פרוסים בשטח הבית כולו . בנוסף לכך זהו הליך חימום רצפתי ואסתטי הנעים לעין . היתרון המשמעותי ביותר הוא העלות הכספית והחיסכון שבהפעלת מערכת זו אשר השימוש בה הוא אופטימלי ואינו צורך הרבה אנרגיה  .

אופן הפעולה

בעבר , נהגו להזרים מים חמים אל תוך הרדיאטורים, אך כאמור הדבר לא משיג את המטרה באופן הטוב ביותר.

כיום, ישנה אפשרות להזרים מים באמצעות משאבות חום אל תוך רשת צינורות הממוקמת מתחת לרצפות הבית ולתהליך זה נלווים יתרונות רבים אשר מועילים רבות לדיירי המבנה.

לצד מערכות החימום הרצפתי המבוסס על מערך של פיזור מים בעזרת מערכת צינורות בכל רחבי השטח של הבניין או הבית, קיים סוג נוסף של חימום הנעשה על ידי גופי חימום הממוקמים קרוב לריצוף.

בסוג זה קיימת של שכבת בידוד טרמי עבה במיוחד אשר נבנית מתחת לצינורות המים החמים וגופי החימום ושכבה זו נועדה למנוע זליגה של חום.

מערכת חשמלית

מערכת חשמלית הינה מערכת חימום הפועלת על חשמל. במערכת זו ישנו גוף חשמלי המחמם.

מערכת חימום הפועלת על חשמל באמצעות צנרת שפרוסה על פני כל הבית מתחת לריצוף.

גוף החשמל מחמם את המים העוברים בצנרת בצורה של סירקולציה, כלומר גוף החימום מחמם את המים ו'דוחף' אותם להתפזר ברחבי הבית וחוזר חלילה.

זו אלטרנטיבה זולה משמעותית ביחס לאמצעי חימום אחרים, המערכת התת רצפתית דואגת לחימום רציף של הבית וכמעט לא תלויה בתנודות מזג האויר החיצוני משום שהבית תמיד שומר על חום יחסית קבוע המשפיע לא רק על חימום פנים הבית אלא גם על חימומו של הדפנות, הקירות והרצפה כך שניתן לומר באופן מבוסס כי מאמץ המערכת הוא יחסית קבוע ולכן משפיע לחיוב על עלויות החימום בבית.

מחירים ועלויות

מחירי מערכות החימום התת רצפתיים משתנים ונעים לפי פרמטרים שונים כגון גודל הבית, מספר החדרים, סוג המערכת וכדומה.

עלויות חימום רצפתי נחשבים לזולים יחסית בעיקר אם שומרים על עבודה רציפה וקבועה בטמפרטורה מסויימת שיכולה להיות נמוכה באופן יחסי,

לדוגמא: אם מערכת החימום הרצפתית תהייה על מעלות נמוכות אבל תמשיך לעבוד במשך כל היום והלילה אזי שהבית שומר על טמפרטורה קבועה ללא קשר לטמפרטורה החיצונית ואז במקרה כזה הצריכה יורדת ומחירי עלות החשמל שנצרוך יהיו נמוכים בהתאמה.

מערכת חימום תת רצפתי של חימומית הינה מהמתקדמות בסוגה ומורכבת מארבעה חלקים עיקריים:        

מערכת חימום בסלון

תנור הסקה הפועל באמצעות גז ומחמם את המים המוזרמים אל הצנרת התת רצפתית.

מערכת חלוקה ושליטה המחלקת את המים למעגלים השונים ומאפשרת בקרה על זרימת המים בהתאם לטמפרטורת החדר הרצויה.

צנרת תת-רצפתית, יחודית, המקרינה את חום המים הזורמים בה דרך הרצפה אל חלל הבית.

מערכת בקרה המאפשרת ללקוח לכוון את הטמפרטורה הרצויה בכל אחד מחדרי הבית ומבקרת בהתאם את מערכת החלוקה והשליטה

שיטה זו מנצלת את העובדה שאוויר חם עולה כלפי מעלה, ומבססת את מערכת החימום בחלק התחתון ביותר של מרחב המגורים – הרצפה, כדי שכל חלל הבית יהיה מחומם כתוצאה מחימום רצפתי.

למערכת המתקדמת של חימומית  מספר יתרונות בולטים המציבים אותו כאפשרות מועדפת בבתים רבים:

עמידות 

הצנרת עשויה מחומרים איכותיים שהינם עמידים למשך עשרות שנים מפני קורוזיה ופגיעות אחרות.                                                         

בטיחות 

המים מחוממים בתנור הסקה "טורבו", בעל תא בעירה אטום לחלוטין, המצויד במנגנוני בטיחות רבים והעומד בדרישות תקנים אירופיים רבים כולל תקני מכון התקנים הישראלי.

אחידות החימום ואיכותו

האוויר החם עולה ממטח הרצפה הנרחב כלפי מעלה באופן טבעי, ומחמם את כל חלל הבית באופן אחידה. הטמפרטורה בכל חלל הבית נשמרת למשך זמן רב, גם לאחר כיבוי המערכת.

יעילות

 בימים קרים כאשר יעילות המזגנים יורדת ואינה מספקת את האנרגיה הנדרשת, המערכת פועלת בעוצמה וביעילות רבה.

אסתטיקה ונוחות

המערכת אינה נראית לעין ואינה דורשת כל שינוי בעיצוב הבית או החדרים, כגון: הזזת רהיטים, הנמכת תקרות וכד'.

שימושים נוספים

בנוסף לחימום הבית, המערכת מחממת את המים המשמשים במטבח או במקלחות באופן מיידי, ללא זמן המתנה וללא הגבלת כמות.

חיסכון באנרגיה

כיוון שהצנרת מונחת על חומר מבודד כל החום מוקרן כלפי מעלה ואינו הולך לאיבוד. בכל החדרים מותקנים תרמוסטטים השומרים על רמת חום רצפתי מבוקשת בכל חדר בנפרד במטרה למזער באופן משמעותי את צריכת הגז.

לפרטים נוספים לגבי חימום תת רצפתי, צרו איתנו קשר:

  סוג עבודה
  הנחת צנרת גזתיקון / פגיעהתוספת נקודה / שינוידליפת גז / בדיקההתקנת ברזים / כירייםהצעת מחיר / תכנוןהתקנת מיכלים / שעון לדירה חדשה

  מטרת הנחת צנרת
  מטבחחימוםגרילקמיןהורדת קוויםהארכת קוויםהזנת גז ורטיקאליתצנרת שטח

  פריטי גז ומכשירים
  ברז מטבחברז גרילברז קמיןסעפתמחמם מיםוסתיםמתקן מיכליםשעון גז

  Call Now Button
  שינוי גודל גופנים
  ניגודיות